loading
  • Wszystkie samochody osobowe marek Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall są homologowane zgodnie z nową normą emisji spalin EURO 6  (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), która będzie obowiązywać od 1 września 2019 roku.
  • Dzięki starannie przemyślanemu, dokonanemu z wyprzedzeniem przed wejściem w życie przepisów, wyborowi technologii selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i filtra cząstek stałych w silnikach benzynowych (GPF), Groupe PSA po raz kolejny znalazła się w czołówce firm, które spełniają najbardziej rygorystyczne wymagania norm.

 

Nicolas Morel, wiceprezes ds. jakości i inżynierii Groupe PSA, powiedział: „Groupe PSA była jednym z nielicznych producentów samochodów przygotowanych w ubiegłym roku do pierwszego etapu protokołu WLTP[1], zdolnych zaoferować po 1 września 2018 roku całą gamę modeli zgodnie z protokołem. Rok później Groupe PSA po raz kolejny stanęła na wysokości zadania. Wszystkie nasze modele samochodów osobowych otrzymały homologację zgodnie z harmonogramem. Wybrane przez nas technologie oczyszczania spalin pozwalają oferować klientom samochody, które spełniają obowiązujące normy i są przyjazne dla środowiska”.

 

Od 1 września 2019 roku kryteria pomiaru emisji spalin w samochodach osobowych będą  zaostrzone i uzupełnione następującymi elementami:

 

  • Test RDE (Real Driving Emissions), który określa maksymalnie dopuszczalne odchylenie między wartościami emisji zanieczyszczeń (NOx, PN) stwierdzonymi w samochodach w rzeczywistych warunkach użytkowania, a wartościami zmierzonymi zgodnie z nowym protokołem homologacyjnym. Dopuszczalny współczynnik dla emisji NOx wynosi 2,1. Wszystkie osobowe modele produkowane przez Groupe PSA mają już homologację, a 80% z nich spełnia wymagania normy przewidzianej w kolejnym etapie (EURO 6d-ISC) ze współczynnikiem 1+0,43, która będzie obowiązywać od stycznia 2020 roku.
  • Test EVAP (emisja zanieczyszczeń przez odparowanie), który polega na pomiarze ilości węglowodorów ulatniających się z układu paliwowego samochodu w ciągu 48 godzin. Test dotyczy wyłącznie wentylacji zbiorników paliwa w modelach benzynowych.
  • Test ISC (In Service Conformity) – dotyczy samochodów będących w eksploatacji i mających poniżej pięciu lat, które muszą spełniać wymagania wszystkich norm emisji zanieczyszczeń.

 

Wszystkie modele samochodów osobowych Groupe PSA już zostały poddane wymienionym testom i uzyskały homologację. Dzięki temu klienci, którzy w tej chwili zamawiają dowolny model marki z Groupe PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall) mają pewność, że ich nowy samochód będzie zgodny ze wszystkimi obowiązującymi normami i dotrze bez opóźnień.

 

[1] Worldwide harmonized Light Vehicles Test Procedure (WLTP) – światowa zharmonizowana procedura badania pojazdów lekkich

Do góry