loading
  • Rozchwytywany: innowacyjne technologie doceniane przez klientów
  • Inteligentny: prawie 60 procent kupujących zamawia przednią kamerę, a 55 procent decyduje się na system Navi 900 IntelliLink
  • Zaawansowany: duże zainteresowanie bogatszymi wersjami wyposażenia
  • Odnoszący sukcesy: drugie miejsce wśród najpopularniejszych samochodów kompaktowych w Europie i w Niemczech

 Rüsselsheim. Lekka konstrukcja, bardzo oszczędny napęd oraz wyznaczająca trendy łączność cyfrowa i systemy wspomagające kierowcę — oto atuty Opla Astry, które przekonały do niego już ponad pół miliona klientów w całej Europie. Wieloletni bestseller zajmuje obecnie drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych samochodów kompaktowych w Europie, w tym także w Niemczech i na innych dużych rynkach krajowych. W bieżącym roku Astrze udało się nawet zdobyć pozycję lidera segmentu w Holandii. Na szczególną uwagę zasługują takie technologie zastosowane w tym modelu, jak osobisty opiekun kierowcy OnStar czy matrycowe reflektory LED IntelliLux®, które umożliwiają jazdę na światłach drogowych bez oślepiania innych użytkowników drogi. Rekomendacją dla przyciągającej wzrok sportową stylistyką Astry są liczne międzynarodowe nagrody i wyróżnienia, w tym „Złota Kierownica” i tytuł „Europejskiego Samochodu Roku 2016”.

 „Cieszymy się, że najnowsza generacja Astry zdołała przekonać do siebie już ponad pół miliona klientów. Duży popyt na innowacyjne rozwiązania i elementy wyposażenia oraz ultranowoczesne systemy wspomagające kierowcę świadczą o tym, że nasza filozofia wprowadzania innowacyjnych technologii w klasie kompaktowej oraz udostępnienie ich szerokiemu gronu odbiorców sprawdza się w praktyce. Tak właśnie rozumiemy hasło „przyszłość należy do wszystkich” — powiedział dyrektor zarządzający ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej, Peter Küspert.

 

Bestsellery: przednia kamera Opel Eye, system Navi 900 IntelliLink i fotele AGR

Zamówienia na Opla Astrę odzwierciedlają wyjątkową renomę zastosowanych w niej rozwiązań technologicznych. Prawie 60 procent klientów decyduje się na przednią kamerę Opel Eye, która w połączeniu z licznymi systemami wspomagającymi kierowcę sprawia, że jazda Astrą jest nie tylko przyjemniejsza, ale i bezpieczniejsza. W prowadzeniu pojazdu pomaga między innymi wskaźnik odległości od pojazdu poprzedzającego (FDI). Stosowna informacja jest wyświetlana jako wartość w sekundach, a ikona pojazdu poprzedzającego znajdującego się w bezpiecznej odległości jest zielona. Jeżeli odległość między pojazdami niebezpiecznie się zmniejszy, aktywowany zostaje system ostrzegania przed kolizją (FCA): kierowca usłyszy głośny sygnał dźwiękowy i zobaczy ostrzeżenie wizualne na panelu wskaźników. Dodatkowo projekcja czerwonych ostrzegawczych diod LED wyświetli się na szybie przedniej. W razie potrzeby automatyczny system hamowania awaryjnego (AEB) interweniuje przez przyhamowanie pojazdu w celu uniknięcia kolizji. Nad bezpieczeństwem kierowcy czuwa również asystent utrzymania pasa ruchu (LKA) z układem ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW).

Opel Astra dostępny jest także z opcjonalnym radarem najnowszej generacji wraz z opartym na nim adaptacyjnym tempomatem (ACC), który automatycznie utrzymuje zadaną odległość od pojazdu poprzedzającego, dostosowując prędkość tak, by zachować bezpieczny dystans (dostępne są trzy ustawienia: blisko — średnio — daleko). Jeżeli danym pasem, przed Astrą, nie jedzie inny pojazd, ACC działa jak tradycyjny tempomat, a w trakcie zjazdu ze wzniesienia dodatkowo uruchamia on hamulce, aby zachować ustawioną prędkość. Ikony w zestawie wskaźników informują kierowcę o wybranej prędkości, odległości i o ewentualnym wykryciu poprzedzającego pojazdu.

 Mniej więcej co trzeci nabywca Astry zamawia tylne światła LED, aby być jeszcze lepiej widocznym na drodze. Jednak klienci nie oczekują od Opla Astry wyłącznie bezpieczeństwa. Pragną także komfortu oraz kompleksowego dostępu do informacji i multimediów. Drugim pod względem popularności elementem wyposażenia po przedniej kamerze jest Navi 900 IntelliLink. Około 55 procent egzemplarzy Astry sprzedawanych w Europie jest wyposażonych w ten ultranowoczesny system multimedialny z ośmiocalowym kolorowym ekranem dotykowym i zintegrowaną nawigacją. Mapy obejmują całą Europę. Ponadto system ten umożliwia projekcję interfejsów smartfona Apple CarPlay™ i Android Auto™1

 Około co czwarty nabywca Astry decyduje się na podniesienie komfortu jazdy dzięki wielokrotnie nagradzanym ergonomicznym przednim fotelom ze znakiem jakości przyznawanym przez niemieckie stowarzyszenie lekarzy i terapeutów AGR (Aktion Gesunder Rücken – Akcja na rzecz Zdrowego Kręgosłupa). Fotele te wyposażone są w funkcję masażu i wentylacji, a szeroki zakres wielokierunkowej regulacji, w tym regulowane podparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, umożliwia zajęcie optymalnej i komfortowej pozycji siedzącej. Fotele AGR to prawdziwy rarytas w klasie kompaktowej.

 

Popularność bogatszych wersji wyposażenia

Dużym zainteresowanym klientów cieszą się także obie wyższe wersje wyposażenia Astry. Od premiery „Europejskiego Samochodu Roku 2016” ponad 60 procent nabywców Astry zdecydowało się na zakup bogatszych wersji, zawierających znacznie więcej elementów i funkcji niż wersja podstawowa, w przypadku której trzeba by je dodatkowo zamawiać. Przykładem takiego wyposażenia jest osobisty asystent kierowcy OnStar2, montowany standardowo już od wersji Dynamic. Zapewnia dostęp do szerokiej gamy usług, jak automatyczne reagowanie na zderzenie, diagnostyka pojazdu, pomoc w przypadku kradzieży pojazdu czy zdalna obsługa wybranych funkcjonalności pojazdy z poziomu smartfona. Posiadacz samochodu z systemem OnStar nie ma także problemu z rezerwacją pokoju w hotelu3 ani ze znalezieniem dogodnego miejsca do parkowania4. Za naciśnięciem niebieskiego przycisku kierowca może skontaktować się z opiekunem OnStar, który wyszuka hotel w żądanej kategorii cenowej, zarezerwuje pokój, a także prześle do systemu nawigacji współrzędne najbliższego parkingu. Bogatsze wyposażenie obejmuje również rozwiązania z zakresu komfortu, jak kierownica obszyta skórą, regulowany podłokietnik czy światła przeciwmgielne.

 Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia oraz usługi mogą być dostępne tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

1 Funkcja projekcji ekranu smartfona z systemem operacyjnym Android jest realizowana za pomocą interfejsu Android AutoTM, a projekcja ekranu iPhone'a przez interfejs Apple CarPlayTM (w chwili publikacji niniejszej informacji producenci nie udostępniają wersji polskojęzycznych). Więcej o interfejsach znajdziesz na stronach www.apple.com/ios/carplay/ i www.android.com/auto/. Apple CarPlay i Apple są znakami towarowymi firmy Apple Inc. zarejestrowanymi w USA i innych krajach. Android jest znakiem towarowym firmy Google Inc.

2 Do korzystania z usług OnStar wymagana jest aktywacja i założenie konta w OnStar Europe Ltd. Po zakończeniu okresu próbnego usługa jest płatna. Usługa bezprzewodowej łączności z Internetem, hotspot Wi-Fi jest niedostępna w Polsce w chwili publikacji niniejszej informacji. Korzystanie z punktu dostępu do Internetu Wi-Fi wymaga posiadania konta u wskazanego operatora sieci. Możliwość korzystania z poszczególnych usług zależy od zasięgu i dostępności sieci komórkowej. Ograniczenia i opłaty związane z usługami podano na stronie opel.pl.

3 Przez Booking.com. Wymagane podanie adresu e-mail i numeru karty kredytowej.

4 Przez serwis Parkopedia.

Do góry